![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15307478
*
nr 1530 7478
Spegel
Mässingsram, 106x53 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 19:06:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:55:33
1
100 kr
23/3 15:43:51
2
250 kr
23/3 17:40:36
1
200 kr
23/3 17:40:36
2
250 kr (Budbetjänt)
23/3 17:40:55
1
500 kr
26/3 18:41:13
3
350 kr
26/3 18:41:13
1
400 kr (Budbetjänt)
27/3 15:53:40
4
450 kr
27/3 15:53:40
1
500 kr (Budbetjänt)
27/3 18:24:25
5
600 kr
27/3 19:01:20
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49
-
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59
-
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25
-
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1530 7478
Spegel
Mässingsram, 106x53 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 13:55:33 | 1 | 100 kr |
23/3 15:43:51 | 2 | 250 kr |
23/3 17:40:36 | 1 | 200 kr |
23/3 17:40:36 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
23/3 17:40:55 | 1 | 500 kr |
26/3 18:41:13 | 3 | 350 kr |
26/3 18:41:13 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
27/3 15:53:40 | 4 | 450 kr |
27/3 15:53:40 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/3 18:24:25 | 5 | 600 kr |
27/3 19:01:20 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49 -
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59 -
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25 -
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58