KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16152065
nr 1615 2065
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 78/280, "Från Blekholmsbron". Bildmått: 32x26 cm, yttermått inklusive ram: 57x46 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:46:07
19/4 15:20:02
22 apr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth