ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7164244
*
nr 716 4244
Spegel
Nyrokoko, höjd: 90
Utrop:
700 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2011
kl 17:23:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 00:30:57
1
400 kr
21/9 16:04:13
2
400 kr
22/9 16:05:31
3
450 kr
25/9 12:52:16
4
1.100 kr
25/9 13:28:19
3
650 kr
25/9 13:28:36
3
800 kr
25/9 13:28:53
3
950 kr
25/9 13:29:24
3
1.200 kr
26/9 14:36:43
5
1.500 kr
26/9 14:46:35
3
1.400 kr
26/9 14:46:52
3
1.600 kr
26/9 17:14:23
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 716 4244
Spegel
Nyrokoko, höjd: 90
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/9 00:30:57 | 1 | 400 kr |
| 21/9 16:04:13 | 2 | 400 kr |
| 22/9 16:05:31 | 3 | 450 kr |
| 25/9 12:52:16 | 4 | 1.100 kr |
| 25/9 13:28:19 | 3 | 650 kr |
| 25/9 13:28:36 | 3 | 800 kr |
| 25/9 13:28:53 | 3 | 950 kr |
| 25/9 13:29:24 | 3 | 1.200 kr |
| 26/9 14:36:43 | 5 | 1.500 kr |
| 26/9 14:46:35 | 3 | 1.400 kr |
| 26/9 14:46:52 | 3 | 1.600 kr |
| 26/9 17:14:23 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



