KONST / Litografier / Färglitografi 12757191
nr 1275 7191
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Fiskebåtar. Signerad, numrerad 67/310. Motivet: 57x74 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 september 2019
kl 19:19:56
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin