KONST / Litografier / Färglitografi 14228101
*
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:45:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 12:03:59
1
700 kr
13/9 15:23:34
2
500 kr
13/9 15:23:34
1
600 kr (Budbetjänt)
27/9 18:45:30
2
800 kr
27/9 18:49:19
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Martin Ã…lund
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 12:03:59 | 1 | 700 kr |
| 13/9 15:23:34 | 2 | 500 kr |
| 13/9 15:23:34 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 27/9 18:45:30 | 2 | 800 kr |
| 27/9 18:49:19 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



