Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10884150



*

nr 1088 4150


Nils Nilsson Skum

(1872-1951), Sverige


Blandteknik, Nils Nilsson Skum (1872-1951), 22x29


Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2017
kl 19:53:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/2 21:47:50 1      2.400 kr
5/2 21:39:26 2      2.600 kr
6/2 19:30:03 3      2.800 kr
6/2 19:39:42 3      3.000 kr
6/2 19:43:54 4      3.400 kr
6/2 19:45:40 3      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Nils Nilsson Skum

Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.

Läs mer om Nils Nilsson Skum
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nils nilsson skum svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr