KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545134

nr 1454 5134

Lauri Nila

(1898-1983), Finland

Oljemålning, Signerad, "mutation". Olja på pannå, 34x50cm, yttermått inklusive ram: 52x68cm

Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 14 mars 2022
kl 19:14:44

12/3 01:27:06 1      Vinnande bud

Lauri Nila

Läs mer om Lauri Nila