KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12221075
*
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 19:02:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 18:29:49
1
100 kr
10/12 18:57:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 18:29:49 | 1 | 100 kr |
| 10/12 18:57:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.Läs mer om Malcolm Osborne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



