KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 12144080

nr 1214 4080

Rune Eringstam

(f. 1924), Sverige

Torrnålsgravyr, Vinter. Signerad, numrerad 14/35. Motivet: 33x39 cm

Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.

Utrop:

300 kr

måndag 29 oktober 2018
kl 19:03:04

Rune Eringstam

Läs mer om Rune Eringstam