KONST / Litografier / Färglitografi 15836195
nr 1583 6195
Gerhard Karlmark
(1905-1976), Sverige
I handelsboden. Signerad, daterad -57. Färglitografi, bildmått: 42x54 cm, yttermått inklusive ram: 46x59 cm
Gerhard Karlmark, svensk målare och grafiker född i Helsingborg 1905, död 1976.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:52:22
Gerhard Karlmark
Läs mer om Gerhard Karlmark