SILVER & METAL / Silver / Cruet stand 11154511
nr 1115 4511
CRUET STAND
nickel silver, height: 45 cm, wear, damages.
nysilver, höjd: 45 cm
Condition: slitage, skador
SEK 100
Monday June 19 2017
at 19:37:33
19/6 19:30:21
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.