KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8492669
*
nr 849 2669
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 19:48:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 20:58:24
1
Vinnande bud
30/9 17:50:10
2
900 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Johannes Ravn
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
nr 849 2669
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/9 20:58:24 | 1 | Vinnande bud |
| 30/9 17:50:10 | 2 | 900 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



