KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14381017
*
nr 1438 1017
Yervand Nahapetian
(1916-2006), Armenien
Signerad, akvarell, daterad 1956. Bladets mått ca 48x32,5 cm, yttermått inklusive ram. 60x44 cm
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Följerätt
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 20:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 19:31:44
1
6.000 kr
13/12 20:22:18
2
Vinnande bud
- Klassiska
13 dec
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Läs mer om Yervand Nahapetian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armenien vattenfärg yervand nahapetian
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Yervand Nahapetian
nr 1438 1017
Yervand Nahapetian
(1916-2006), Armenien
Signerad, akvarell, daterad 1956. Bladets mått ca 48x32,5 cm, yttermått inklusive ram. 60x44 cm
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 7.000 kr |
| Såld: | 6.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/12 19:31:44 | 1 | 6.000 kr |
| 13/12 20:22:18 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
13 dec
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.Läs mer om Yervand Nahapetian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armenien vattenfärg yervand nahapetian
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



