SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 3627104
*
nr 362 7104
Kaffekanna
England, pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 11:08:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kaffekanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:30
-
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22
-
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:06
-
7126 Gafflar
Sju st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:59
-
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:56
*
Kaffekanna
nr 362 7104
Kaffekanna
England, pläter
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 11:08:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kaffekanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:30 -
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22 -
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:06 -
7126 Gafflar
Sju st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:59 -
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:56



