ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3251041
*
nr 325 1041
Spegel
1800-tal, H.180
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 17:14:16
1
3.000 kr
30/8 12:44:28
2
1.200 kr
30/8 13:30:19
3
1.500 kr
30/8 13:31:03
3
1.800 kr
30/8 13:31:51
3
2.200 kr
30/8 14:09:04
3
2.400 kr
30/8 15:40:11
4
2.700 kr
30/8 15:40:58
4
2.800 kr
30/8 15:42:03
4
2.900 kr
30/8 15:43:45
4
3.000 kr
30/8 15:46:31
4
3.100 kr
30/8 15:53:26
1
ledande budet*
30/8 15:55:59
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 325 1041
Spegel
1800-tal, H.180
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/8 17:14:16 | 1 | 3.000 kr |
| 30/8 12:44:28 | 2 | 1.200 kr |
| 30/8 13:30:19 | 3 | 1.500 kr |
| 30/8 13:31:03 | 3 | 1.800 kr |
| 30/8 13:31:51 | 3 | 2.200 kr |
| 30/8 14:09:04 | 3 | 2.400 kr |
| 30/8 15:40:11 | 4 | 2.700 kr |
| 30/8 15:40:58 | 4 | 2.800 kr |
| 30/8 15:42:03 | 4 | 2.900 kr |
| 30/8 15:43:45 | 4 | 3.000 kr |
| 30/8 15:46:31 | 4 | 3.100 kr |
| 30/8 15:53:26 | 1 | ledande budet* |
| 30/8 15:55:59 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



