KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9985642
*
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2015
kl 19:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 13:24:25
1
1.100 kr
30/11 15:39:35
2
500 kr
30/11 15:39:35
1
600 kr (Budbetjänt)
30/11 15:39:56
2
900 kr
30/11 15:39:56
1
1.000 kr (Budbetjänt)
30/11 15:40:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bror Hillgren
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 13:24:25 | 1 | 1.100 kr |
30/11 15:39:35 | 2 | 500 kr |
30/11 15:39:35 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
30/11 15:39:56 | 2 | 900 kr |
30/11 15:39:56 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
30/11 15:40:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1881, död 1955..Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45