KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16652004
nr 1665 2004
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Oljemålning, "Husförhör". Signerad, daterad 1938. Olja på duk, 65x72 cm, yttermått inklusive ram: 76x83 cm
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
måndag 9 december 2024
kl 20:25:45
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt