KONST / Litografier / Färglitografi 12009124
nr 1200 9124
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. 1981. Signerad, numrerad 148/150, Kyssen. Motivet: 54x37 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 18:35:40
26/8 22:49:45
Peter Dahl (f. 1934)