KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12257105
*
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 20:31:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 14:43:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Marja Casparsson
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 14:43:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk mÃ¥lare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



