SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 14719507
nr 1471 9507
Skål
med lock, silver, Ryssland, invändigt förgylld. Höjd: 11. Diameter: 11 cm, vikt: 425 g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:26:51
30/5 14:42:14
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver