KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155011
nr 1715 5011
Robert Jhaveri
(f. 1962), Sverige
Oljemålning, Impressionistisk tolkning av William Turners "Dido building Carthage", 2024. Monogramsignerad RJ. Olja på duk, 99x149 cm, yttermått inklusive förgylld träram: 108x160 cm
Robert Jhaveri, svensk konstnär född 1962.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
8.400 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 20:47:06
3.000 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
4.000 kr
4.400 kr
4.400 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.800 kr
5.000 kr
5.200 kr
5.600 kr
5.600 kr
5.800 kr
6.000 kr
6.200 kr
6.400 kr
6.600 kr
7.200 kr
7.000 kr
7.200 kr (Budbetjänt)
7.400 kr
7.600 kr
7.800 kr
8.200 kr
8.200 kr
8.200 kr (Budbetjänt)