KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15018340
nr 1501 8340
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Signerad, daterad 1940, kustlandskap, 2x4, yttermått inklusive ram: 12x17, akvarell
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 november 2022
kl 18:58:32
4/11 16:15:38