![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6035029
*
nr 603 5029
Pigtittare
1800-tal, björkrot, höjd: 64
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2009
kl 18:22:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 07:57:17
1
150 kr
2/10 15:49:49
2
500 kr
2/10 18:36:31
3
250 kr
2/10 18:36:53
3
350 kr
2/10 18:37:32
3
450 kr
2/10 18:39:06
3
550 kr
4/10 16:55:18
4
700 kr
5/10 12:11:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
-
6010 Spegel
nutida, slipat glas, 160x45 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:27
*
Pigtittare
nr 603 5029
Pigtittare
1800-tal, björkrot, höjd: 64
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 07:57:17 | 1 | 150 kr |
2/10 15:49:49 | 2 | 500 kr |
2/10 18:36:31 | 3 | 250 kr |
2/10 18:36:53 | 3 | 350 kr |
2/10 18:37:32 | 3 | 450 kr |
2/10 18:39:06 | 3 | 550 kr |
4/10 16:55:18 | 4 | 700 kr |
5/10 12:11:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23 -
6010 Spegel
nutida, slipat glas, 160x45 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:27