ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8794282
*
nr 879 4282
Spegel
diameter: 60
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:12:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 23:17:56
1
400 kr
2/3 13:40:21
2
150 kr
2/3 13:40:36
2
250 kr
2/3 13:40:50
2
350 kr
2/3 13:41:03
2
450 kr
2/3 14:58:39
3
900 kr
2/3 18:49:58
2
600 kr
2/3 18:50:28
2
800 kr
3/3 17:57:16
4
Vinnande bud
3/3 18:06:54
5
1.100 kr
3/3 18:10:11
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 879 4282
Spegel
diameter: 60
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 23:17:56 | 1 | 400 kr |
| 2/3 13:40:21 | 2 | 150 kr |
| 2/3 13:40:36 | 2 | 250 kr |
| 2/3 13:40:50 | 2 | 350 kr |
| 2/3 13:41:03 | 2 | 450 kr |
| 2/3 14:58:39 | 3 | 900 kr |
| 2/3 18:49:58 | 2 | 600 kr |
| 2/3 18:50:28 | 2 | 800 kr |
| 3/3 17:57:16 | 4 | Vinnande bud |
| 3/3 18:06:54 | 5 | 1.100 kr |
| 3/3 18:10:11 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



