KONST / Litografier / Litografi 16773045
nr 1677 3045
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Ej signerad, numrerad 24/100 cm, yttermått inklusive ram: 52x59 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 februari 2025
kl 19:33:24
300 kr
350 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén