KONST / Litografier / Litografier 7095295
*
nr 709 5295
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Litografier, 2 st, Harald Wiberg (1908-1986), 86/310 + 138/300
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2011
kl 19:06:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/8 19:15:39
1
100 kr
15/8 01:03:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald wiberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
-
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
nr 709 5295
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Litografier, 2 st, Harald Wiberg (1908-1986), 86/310 + 138/300
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/8 19:15:39 | 1 | 100 kr |
| 15/8 01:03:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, SmÃ¥land, död 1986, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald wiberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56 -
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



