Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10974210



*

nr 1097 4210


Bert Håge Häverö

(1932-2014), Sverige


Färglitografi, Bert Håge Häverö (1932-2014), 220/290, Waxholm I, mm;37x46


Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 mars 2017
kl 20:56:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/3 22:02:47 1      1.000 kr
20/3 09:44:06 2      800 kr
20/3 09:44:06 1      900 kr (Budbetjänt)
20/3 09:44:40 2      1.000 kr
20/3 09:44:40 1      1.000 kr (Budbetjänt)
20/3 09:45:50 2      1.100 kr
20/3 17:54:22 3      Vinnande bud
20/3 20:51:48 4      1.300 kr
20/3 20:51:48 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 20 mar

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Bert Håge Häverö

Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.

Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waxholm i
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr