Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 14177396



*

nr 1417 7396


Spegel

1960-tal, "Fröseke", 123x33 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 september 2021
kl 19:10:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/9 20:32:52 1      150 kr
5/9 22:53:03 2      150 kr
5/9 22:53:03 1      150 kr (Budbetjänt)
6/9 18:49:33 2      200 kr
6/9 18:51:57 3      250 kr
6/9 19:00:34 4      350 kr
6/9 19:01:41 5      350 kr
6/9 19:01:41 4      350 kr (Budbetjänt)
6/9 19:02:03 3      450 kr
6/9 19:03:10 5      450 kr
6/9 19:03:10 3      450 kr (Budbetjänt)
6/9 19:05:19 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8291 Spegel
    1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:03
  • 8195 Spegel
    Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:18
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr