KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11528131
nr 1152 8131
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Färgetsning, Kornhamnstorg, signerad och daterad 1920,54x48
Kondition: löst bakstrycke
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Utrop:
1.600 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2017
kl 19:44:33
4/12 23:00:14
Wilhelm Tupy
Läs mer om Wilhelm Tupy