KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 7437042
*
nr 743 7042
Kopparstick
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:31:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 08:43:00
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karta över italien kopparstick
-
6179 Parti grafik
modell äldre, oramade lösa blad, Kopparstick, lito..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:21
*
Kopparstick
Läs mer om Grafik
nr 743 7042
Kopparstick
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 08:43:00 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karta över italien kopparstick
-
6179 Parti grafik
modell äldre, oramade lösa blad, Kopparstick, lito..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:21