KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13464199
*
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:04:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 16:57:13
1
150 kr
7/9 18:31:24
2
350 kr
7/9 18:53:07
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08
-
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 16:57:13 | 1 | 150 kr |
7/9 18:31:24 | 2 | 350 kr |
7/9 18:53:07 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08 -
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48