KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 13903008

nr 1390 3008

Petter Pettersson

(f. 1942), Sverige

Teckningar, 4 st, Sjukhusscener. Signerad, daterad 1976 och 1977. Blyerts/kol. Oramade lösa blad, ca 108x79 cm

Petter Pettersson, svensk bildkonstnär född 1942.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 12 april 2021
kl 18:54:43

Petter Pettersson

Läs mer om Petter Pettersson