KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861005

nr 1486 1005

Trevor Haddon

(1864-1941), Storbritannien

Oljemålning, Trevor Haddon (1864-1941), Sverige. Flicka i landskap med blommande fruktträd & får, Signerad, "RBA". Olja på duk, 30x50 cm, yttermått inklusive ram: 46x66 cm

Kondition: slitage, skadad ram

Arthur Trevor Haddon, brittsik bildkonstnär född i London 1864, död 1941.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 19:05:24

29/8 18:55:03 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 29 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Trevor Haddon

Läs mer om Trevor Haddon