KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14245348
nr 1424 5348
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954, Fiskeläge. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 85x103 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:58:28
5/10 07:35:54
300 kr
10/10 20:19:11
Emile Zoir
Läs mer om Emile Zoir