KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024276
nr 1402 4276
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 54x50 cm, yttermått inklusive ram: 73x67 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:34:07
350 kr
Carl Luthander
Läs mer om Carl Luthander