KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11721359
*
nr 1172 1359
Sven Hemmel
(1906-1982), Sverige
Akvarell, "Att hyra", vintermotiv, motivet: 20x23
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 19:24:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 23:24:38
1
100 kr
24/3 21:44:52
2
Vinnande bud
26/3 19:04:30
1
200 kr
26/3 19:04:30
2
250 kr (Budbetjänt)
26/3 19:06:50
1
300 kr
26/3 19:06:50
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hemmel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Sven Hemmel
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1172 1359
Sven Hemmel
(1906-1982), Sverige
Akvarell, "Att hyra", vintermotiv, motivet: 20x23
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 23:24:38 | 1 | 100 kr |
24/3 21:44:52 | 2 | Vinnande bud |
26/3 19:04:30 | 1 | 200 kr |
26/3 19:04:30 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/3 19:06:50 | 1 | 300 kr |
26/3 19:06:50 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hemmel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45