ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9669027
*
nr 966 9027
Spegel
´Gustaviansk stil, höjd: 105 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2015
kl 19:53:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/6 16:50:15
1
500 kr
8/6 18:19:16
2
800 kr
8/6 18:26:24
1
700 kr
8/6 18:26:24
2
800 kr (Budbetjänt)
8/6 19:28:29
1
900 kr
8/6 19:48:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar ´gustaviansk stil
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 966 9027
Spegel
´Gustaviansk stil, höjd: 105 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/6 16:50:15 | 1 | 500 kr |
| 8/6 18:19:16 | 2 | 800 kr |
| 8/6 18:26:24 | 1 | 700 kr |
| 8/6 18:26:24 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 8/6 19:28:29 | 1 | 900 kr |
| 8/6 19:48:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar ´gustaviansk stil
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



