KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234050
nr 1423 4050
Karl Wittgren
(1858-1919), Sverige
Oljemålning, Alplandskap. Signerad. Olja på duk, 109x49, yttermått inklusive ram: 113x53 cm
Karl Wittgren, svensk konstnär född 1858, död 1919 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:37:36
4/10 19:20:50