MÖBLER / Skåp & hyllor / Matsalsskåp 10684420
nr 1068 4420
Matsalsskåp
Alm, Intarsia, längd: 117 cm, djup: 52 cm, höjd: 140 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 14 november 2016
kl 19:04:18
13/11 12:21:09
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor