ART / Lithographs / Litograph in colors 13914331
nr 1391 4331
Arne Olsson
(1918-2004), Sverige
Arne Olsson (1918-2004), Sweden. Marin i rött. Signed, numbered 45/75. Subject: 53x64, outer dimensions including frame: 64x75, skadad glasskiva, missfärgningar.
LITOGRAPH IN COLORS, Marin i rött. Signerad, numrerad 45/75. Motivet: 53x64, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Condition: skadad glasskiva, missfärgningar
Arne Olsson, Swedish painter and printmaker born 1918, dead 2004 .
800
SEK 500
Monday April 19 2021
at 19:42:43
17/4 21:42:52
Arne Olsson
Read more about Arne Olsson