KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 9098233

nr 909 8233

Emma Toll

(1847-1917), Sverige

Färgkrita, Emma Toll, signerad, Flicka i hatt, bladets mått: 32 x 22

Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 september 2014
kl 19:43:58

Emma Toll

Läs mer om Emma Toll