Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 6822414



*

nr 682 2414


Reidar Aulie

(1904-1977), Norge


Färglitografi , Reidar Aulie (1904-1977), 178/260, 56x64


Reidar Aulie, norsk målare född 1904, död 1977.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 21 februari 2011
kl 19:47:22



  • Konstnär/Designer

Reidar Aulie

Reidar Aulie, norsk målare född 1904, död 1977.

Läs mer om Reidar Aulie
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk reidar aulie skandinavien skandinavisk
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr