KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17067136
nr 1706 7136
Hampe Svanberg
(1883-1961), Sverige
Oljemålning, "Nordingrå, Ångermanland". Signerad, daterad -44. Olja på duk, 54x82 cm, yttermått inklusive ram: 63x91
Hans Hampe Svanberg, svensk bildkonstnär född 1883, död 1961.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 juni 2025
kl 20:34:24
31/5 22:21:53
Hampe Svanberg
Läs mer om Hampe Svanberg