KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15307417
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 mars 2023
kl 20:13:02
200 kr
300 kr
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby