KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13931032

nr 1393 1032

Carl Ewald Lönngren

(1839-1902), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 82. Olja på duk, 30x45cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm

Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 26 april 2021
kl 18:48:40

  • Klassiska
  • 26 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Carl Ewald Lönngren

Läs mer om Carl Ewald Lönngren