KONST / Litografier / Färglitografi 11401050
*
nr 1140 1050
Sadamasa Motonaga
(1922-2011), Japan
Färglitografi, Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 76x56, löst blad
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 18:09:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 17:01:58
1
600 kr
30/10 17:36:26
2
500 kr
30/10 17:36:26
1
600 kr (Budbetjänt)
30/10 17:36:49
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Läs mer om Sadamasa Motonaga
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien färglitografi grafik japan japansk litografi litografier litografiskt blad löst blad sadamasa motonaga
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sadamasa Motonaga
nr 1140 1050
Sadamasa Motonaga
(1922-2011), Japan
Färglitografi, Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 76x56, löst blad
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 17:01:58 | 1 | 600 kr |
| 30/10 17:36:26 | 2 | 500 kr |
| 30/10 17:36:26 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 30/10 17:36:49 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.Läs mer om Sadamasa Motonaga
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien färglitografi grafik japan japansk litografi litografier litografiskt blad löst blad sadamasa motonaga
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



