KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13732011
nr 1373 2011
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Etsning, Kornhamnstorg. Signerad, numrerad 81/125. Motivet: 20x27 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 januari 2021
kl 18:57:59
18/1 17:25:49
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon