KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6398677
*
nr 639 8677
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Blandteknik, 2 st, Bertil Norén (1889-1934), Landskap med vattendrag & Samer, ca 47 x 70
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2010
kl 17:54:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 14:10:32
1
100 kr
7/5 14:45:37
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil norén blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Bertil Norén
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
nr 639 8677
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Blandteknik, 2 st, Bertil Norén (1889-1934), Landskap med vattendrag & Samer, ca 47 x 70
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 14:10:32 | 1 | 100 kr |
| 7/5 14:45:37 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil norén blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



