KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouacher 12769363
nr 1276 9363
Ebbe Berg
(1896-1966), Sverige
Gouacher, 2 st, Hustak, Signerade, daterad -46-46. Motivet: 44x36 & 23x30cm
Ebbe Walter Berg, svensk bildkonstnär född i Billesholm 1896, död 1966.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 september 2019
kl 18:18:25
23/9 18:12:01
Ebbe Berg
Läs mer om Ebbe Berg