ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5122228
*
nr 512 2228
Spegel
3-delad, 50-tal, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2008
kl 17:27:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 08:54:28
1
100 kr
28/2 21:53:34
2
150 kr
29/2 09:03:51
1
200 kr
2/3 09:57:08
3
500 kr
2/3 10:35:24
1
300 kr
2/3 19:25:28
4
400 kr
2/3 19:26:27
4
500 kr
3/3 13:30:06
4
650 kr
3/3 15:56:20
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 512 2228
Spegel
3-delad, 50-tal, höjd: 80
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/2 08:54:28 | 1 | 100 kr |
| 28/2 21:53:34 | 2 | 150 kr |
| 29/2 09:03:51 | 1 | 200 kr |
| 2/3 09:57:08 | 3 | 500 kr |
| 2/3 10:35:24 | 1 | 300 kr |
| 2/3 19:25:28 | 4 | 400 kr |
| 2/3 19:26:27 | 4 | 500 kr |
| 3/3 13:30:06 | 4 | 650 kr |
| 3/3 15:56:20 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



